Poradnik

Olejek konopny w leczeniu reumatyzmu

konopia w leczeniu reumatyzmu

Co to jest reumatyzm?

Reumatyzm to termin, który określa zespół różnych chorób, które do dotyczą stawów, mięśni i kości, a objawiają się silnym, często utrudniającym życie, bólem. Obejmuje ponad 200 jednostek chorobowych. Najczęstsze choroby rematyczne to choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalanie stawów kręgosłupa, zespół Reiter, łuszczycowe zapalenie stawów, bóle pleców, bóle szyi, a także dolegliwości ze strony nadgarstków, stóp czy kolan. Jak widać, choroba może obejmować niemal ciało, dlatego jest bardzo uciążliwa.

Do głównych znanych czynników wywołujących chorobę można zaliczyć :

  • uwarunkowania genetyczne
  • zaburzenia immunologiczne
  • wieloletnie przeciążenie mięśni
  • choroba nowotworowa
  • palenie, stres, niezdrowy tryb życia.

Reumatyzm – objawy choroby

Głównym objawem choroby reumatycznej jest ból w stawach i mięśniach, czasami bardzo silny, o zmiennym nasileniu. W zależności od rodzaju choroby może obejmować jeden staw, np. nadgarstek, może również wywoływać dolegliwości wielu stawów, np. kręgosłupa. W czasie choroby zdarzają się okresy tak silnego nasilenia objawów, że chory nie jest w stanie poruszać się, a samodzielne funkcjonowanie.staje się niemożliwe.

Olejek konopny w leczeniu reumatyzmu

Leczenie reumatyzmu warto wzbogacić o metody naturalne, alternatywne, które nie wywołują skutków ubocznych. Jedną z nich jest stosowanie olejku konopnego. Olejki konopne są naturalną metodą wsparcia organizmu w wielu przypadłościach, mają silne dziania przeciwzapalne i regenerujące, dlatego mogą również pomóc w leczeniu reumatyzmu. Najnowsze badania mówią, że olejki konopne powodują zmniejszenie stanu zapalnego i minimalizacje dolegliwości bólowych. Dzieje się tak dlatego, że składniki zawarte w konopiach kontroluję układ immunologiczny i zapobiegają nadmiernemu wytwarzaniu zapalnych substancji chemicznych w organizmie. Olejek konopny powoduje, że zmniejsza się sztywność i ból stawów, chorzy mogą wykonywać codzienne czynności.

Olejki konopne spowalniają postępy uszkodzenia stawów, pacjencji nie muszą przyjmować dużych ilości leków, które powodują szereg skutków ubocznych. Olejek konopny wpływa na poprawę samopoczucia, chorzy mogą lepiej spać, zmieszają się stany depresyjne, samopoczucie ulega wyraźnej poprawie. W trakcie trwania choroby pacjenci z reumatyzmem tracą apetyt, często ważą za mało, a CBD doskonale działa na pobudzenie apetytu. Jest to bardzo ważne, ponieważ prawidłowa dieta pomaga dostarczyć niezbędne składniki do organizmu.

Dodaj komentarz